Menüü
Menüü
Filter
Tellimuse

Ukuleled

Condorwood US-2101 BK sopran ukulele
Komplekti valik
Condorwood US-2101 BK sopran ukulele. suurus..
35.00€
Lisa ostukorvi
Condorwood US-2101 BL sopran ukulele
Komplekti valik
Condorwood US-2101 BL sopran ukulele. suurus..
35.00€
Lisa ostukorvi
Condorwood US-2101 VTS sopran ukulele
Komplekti valik
Condorwood US-2101 VTS sopran ukulele. suuru..
35.00€
Lisa ostukorvi
Condorwood US-2101 YW sopran ukulele
Komplekti valik
Condorwood US-2101 YW sopran ukulele. suurus..
35.00€
Lisa ostukorvi
Condorwood UC-2420 kontsert ukulele
Komplekti valik
Condorwood UC-2420 kontsert ukulele. Suurus:..
45.00€
Lisa ostukorvi
Condorwood US-2110 sopran ukulele
Komplekti valik
Condorwood US-2110 sopran ukulele. suurus: 2..
45.00€
Lisa ostukorvi
Condorwood UC-2440C kontsert ukulele
Komplekti valik
Condorwood UC-2440C kontsert-ukulele. suurus..
49.00€
Lisa ostukorvi
Condorwood UC-2450 kontsert ukulele
Komplekti valik
Condorwood UC-2450 kontsert-ukulele. Suurus:..
49.00€
Lisa ostukorvi
Condorwood UC-2460 kontsert ukulele
Komplekti valik
Condorwood UC-2460 kontsert-ukulele. Suurus:..
49.00€
Lisa ostukorvi
Condorwood US-2160 sopran ukulele
Komplekti valik
Condorwood US-2160 sopran ukulele. Suurus: (..
49.00€
Lisa ostukorvi
Condorwood UT-2610 tenor ukulele
Komplekti valik
Condorwood UT-2610 tenor ukulele. suurus: 26..
59.00€
Lisa ostukorvi
Tooted 1 kuni 11, kokku 11 tootest (1 lehekülge)

Mis on ukulele?

Ukulelė on nelikristlik neliklik instrument, mis sarnaneb väikesele kitarile. See on üsna lihtne instrument, mis tekitab unikaalse heli ja on armastatud ja tuntud üle maailma.

Ukulele helikvaliteet sõltub selle suurusest ja konstruktsioonist. Tavaliselt on olemas neli erinevat tüüpi ukulelet: sopran, kontsert, tenor ja baritones. Need erinevad üksteisest suuruse poolest (sopran on kõige väiksem ja bariton kõige suurem).

Ukulele kuju meenutab tavaliselt väikest akustilist kitarrat, kuigi on ka teistsuguseid kujundusi, mida tootjad on aastate jooksul loonud. Nendeks on näiteks ruudukujulised ukuleled või ovaalsed ukuleled, mida nimetatakse ka ananassiukuleleteks.

Sopranoukulelet peetakse Havail populaarseimaks, kuid teisi tüüpe on loodud viimase sajandi jooksul, et suurendada instrumendi populaarsust.

Mille poolest erineb ukulele kitarrast?

Ukulele on oluliselt väiksem muusikainstrument kui akustiline või klassikaline kitarr ning sel on vaid neli keelt kuue asemel. Kitarritel võivad olla metall- või nailonkeeled, samas kui ukulelel on alati ainult nailonkeeled. Ukulelel on ka märkimisväärselt vaiksem helitugevus kui tavalistel kitarridel ning selle helivalik on kitsam.

Kuna ukulele on märkimisväärselt väiksem kui kitarr, on sellel mängimine lihtsam. Ukulelel on vähem keeli, mis tähendab, et sellel on vähem noote mängimiseks vaja õppida, mis muudab selle algajatele lihtsamini kättesaadavaks.

Millist ukulelet valida?

Sopranoukulele on kõige väiksem ja sellel on klassikaline Havai-tüüpi heli. Selle ukulele mängimine võib olla raskem neile, kellel on suuremad käed.

Suuremad ukulele'd (kontserdi, tenori, baritoni) võivad olla mugavamad ja sobivamad valikud täiskasvanutele. Neil võib olla ka rikkalikum ja täielikum heli suurema korpuse tõttu.

Miks valida ukulele?

Ukulele on väike muusikainstrument, mistõttu seda on lihtsam kaasas kanda ja käes hoida. Ukulele õppimine on lihtsam kui kitarrimängu õppimine. Lapsed võivad ilma suurema vaevata õppida ukulelet mängima. Ukulele võib olla suurepärane algus enne kitarrimängu õppimist.

Ukulelet mängides arendatakse ajukooordinatsiooni, käte ja silmade koostööd.

Enamik laule on ukulelega mängimiseks lihtsamad kui teiste instrumentidega.

Ukulele on taskukohane instrument.

Kuidas häälestatakse ukulelet?

Standardne ukulele häälestus on G, C, E, A. Hoolimata erinevatest ukulele suurustest, häälestatakse neid kõiki samamoodi ja neid mängitakse samade akordidega. See tähendab, et kui õpite mängima sopran-ukulelega, pole mingeid probleeme mängimisel ka kontrert- või tenor-ukulelega.

Tasub mainida, et ukulelede keeled on paigutatud erinevalt kui kitarridel. Kui kitarride keeled on paigutatud järjestikku, siis ukulelede keeled on segamini.

Mida teha, kui uus ukulele läheb häälestusest välja?

Sageli juhtub, et uued ukuleled kipuvad väga kiiresti häälestusest välja minema. See on täiesti normaalne, sest ukulele keeled on elastsed ja vajavad veidi aega, et pingutuseni jõuda. Sellises olukorras on soovitatav proovida ukulelet mitu korda häälestada või venitada keeli käsitsi. Kui te panete ukulelele uued, veel venimata keeled, võib ka nendega minna aega, enne kui instrument säilitab häälestuse.

Filtreeri tooted