Menüü
Menüü
Filter
Tellimuse

Tromboonid

Alf Holden TRB-150 alttromboon. valmistatud ..
149.00€
Lisa ostukorvi
Tooted 1 kuni 1, kokku 1 tootest (1 lehekülge)

Mis on tromboon?

Tromboon kuulub puhkpillide perekonda. Tromboneid võib leida kõigis muusikastiilides, alates orkestritest ja puhkpilliorkestritest kuni kaasaegse popmuusikani. Tromboon on hinnatud oma ainulaadsete tonaalsete omaduste poolest. Tõenäoliselt on tromboonile kõige iseloomulikum omadus see, et erinevalt teistest puhkpillidest mängitakse seda mitte klapiga, vaid liugklapiga. See liugklapp muudab pilli pikkust, mille kaudu õhk liigub, muutes seeläbi tämbrit. Tromboon on väga väljendusrikas instrument, mida ei ole igav mängida.

Mida võib tromboon olla?

Tromboonide põhitüübid on tenor-, bass- ja alt-tromboon.
Kõige populaarsem on tavaline tenor tromboon Bb. Need tromboonid on algajatele ideaalsed, sest nad on suhteliselt kerged ja odavad. Nende tromboonide toodetud toon on kõige avatum. Tenor Bb trombooni on lihtne puhuda. Ainus probleem on see, et edasijõudnute positsioonide saavutamiseks on vaja teatud käe pikkust.
Alt tromboon on kõrgema helikõrgusega ja veidi väiksem kui tenor tromboon. Sageli ei kasutata seda trombooni mitte kõrgema kõla tõttu, vaid heledama tooni saamiseks. Seda tüüpi tromboon on viimasel ajal muutunud populaarsemaks ka algajate laste ja muusikute seas, sest see on kompaktsem kui tenor-tromboon.
Basstrombooni pikkus on väga sarnane tenorprombooni omaga, kuid selle trombooni tass ja tünn on laiemad. Seetõttu on basstromboonidel madalam toon. Basspromboonidel on ka lisaklapid.
On veel palju teisi pasunatüüpe, mis erinevad üksteisest suuruse, klappide arvu või kuju poolest.

Filtreeri tooted