Menüü
Menüü
Filter
Tellimuse

Klarnetid

Alf Holden CL-150 Bb klarnet. häälestus: Bb ..
139.00€
Lisa ostukorvi
Tooted 1 kuni 1, kokku 1 tootest (1 lehekülge)

Mis on klarnet?

Klarnet on puupuhkpill, sest heli tekitatakse puust keelega. Klarnetipille kasutatakse laialdaselt erinevates kontekstides: ansamblites, orkestrites ja jazzansamblites. Odavamad õppeklassi klarnetid on tavaliselt valmistatud plastist, samas kui kallimad professionaalsed klarnetid on puidust. Mida tihedam on klarneti puit, seda täielikum ja rikkalikum on selle heli.

Milliseid klarneteid saab valmistada?

Klarnetklarnetid on saadaval mitmes erinevas suuruses. Kõige populaarsemad on sopran Bb-klarnet (kõige populaarsem), bassklarnet (suuruselt teine), sopran A-klarnet, sopran Es-klarnet (kõige kõrgema häälega klarnet) ja kontrabassklarnet (kõige madalama häälega klarnet). 
Klarnetklarnetitel võivad olla erinevad sõrmendused. Võivad olla klassikalised, prantsuse (boehm) või saksa (saksa) klarnetid. Boehm-klarnet on klassikaline instrument, mida mängitakse enamikus orkestrites. Saksa klarnet on kõige sagedamini mängitav klarnet saksakeelsetes riikides. 
Need instrumendid erinevad kahe väikese sõrmeklarineti paigutuse poolest. Tehniliselt on mõlemad klarnetid samal tasemel. Siiski on prantsuse klarnetil teatud tehnikaid veidi lihtsam kasutada.

Kuidas kõlab klarnet?

Klarnet on üsna kõva instrument, millel on ainulaadne heli. Eri suurusega klarnetitel on erinevad helikõrgused. Klarnetil on väga lai kõlaväli, mis võib lisada vaheldust paljudele muusikastiilidele.

Milline on klarneti hooldus?

Plastikust ja puidust klarneti hooldus on üsna erinev. Plastklarnet on palju vastupidavam kasutamisele ja ilmastikutingimustele. Puidust klarnetit tuleb kaitsta niiskuse ja äärmuslike temperatuurimuutuste eest. Ilmastik võib põhjustada instrumendi väändumist või heli ja häälestuse kaotamist.

Filtreeri tooted