Menüü
Menüü
Filter
Tellimuse

Akustilised kitarrid

Condorwood AD-150 BK akustiline kitarr
Komplekti valik
Condorwood AD-150 BK akustiline kitarr. korp..
79.00€
Lisa ostukorvi
Condorwood AD-150 BL akustiline kitarr
Komplekti valik
Condorwood AD-150 BL akustiline kitarr. korp..
79.00€
Lisa ostukorvi
Condorwood AD-150 N akustiline kitarr
Komplekti valik
Condorwood AD-150 N akustiline kitarr. korpu..
79.00€
Lisa ostukorvi
Condorwood AD-150 RB akustiline kitarr
Komplekti valik
Condorwood AD-150 RB akustiline kitarr. korp..
79.00€
Lisa ostukorvi
Condorwood AD-150 SB akustiline kitarr
Komplekti valik
Condorwood AD-150 SB akustiline kitarr. korp..
79.00€
Lisa ostukorvi
Condorwood AD-150 WH akustiline kitarr
Komplekti valik
Condorwood AD-150 WH akustiline kitarr. korp..
79.00€
Lisa ostukorvi
Condorwood AD-200 BK akustiline kitarr
Komplekti valik
Condorwood AD-200 BK akustiline kitarr. korp..
99.00€
Lisa ostukorvi
Condorwood AD-200 N akustiline kitarr
Komplekti valik
Condorwood AD-200 N akustiline kitarr. korpu..
99.00€
Lisa ostukorvi
Condorwood AD-200 SB akustiline kitarr
Komplekti valik
Condorwood AD-200 SB akustiline kitarr. korp..
99.00€
Lisa ostukorvi
Tooted 1 kuni 9, kokku 9 tootest (1 lehekülge)

Mis on akustiline kitarr?

Akustiline kitarr on muusikariist, millel on tühi kere, mis võimendab selle keelte tekitatud heli.

Selle tüüpi kitarride puhul pole lisavarustust vaja, et instrumenti kuuldavalt mängida.

Mõiste "akustiline kitarr" viitab tavaliselt metallkeeltega kitarrile. Kuigi klassikalised kitarrid tekitavad ka akustilist heli, ei nimetata neid tavaliselt akustilisteks. Kitarrid nailonkeeltega nimetatakse klassikaliseks kitarriks.

Mõned akustilised kitarrid võivad omada sisseehitatud heli võimendamise süsteemi, mis võimaldab kitarril ühendada helitehnika seadmetega.

Kui palju keeli on akustilisel kitarril?

Tavalisel akustilisel kitarril on 6 keelt. Tuleb märkida, et on ka 12-keelseid akustilisi kitarrisid, mis omavad 12 keelt ja pakuvad rikkalikku heli, kuid neid kasutatakse tavaliselt ainult akordide mängimiseks. Seetõttu on 12-keelsed akustilised kitarrid üsna piiratud kasutusega.

Tavaline akustilise kitarriga häälestus on E, A, D, G, B, E.

Kuidas kõlab akustiline kitarr?

Akustilistele kitarridele on iseloomulik metalliline, selge heli. Helikvaliteet võib varieeruda sõltuvalt sellest, millisest puidust kitarr on valmistatud, milliseid keeli kasutatakse ning kas kitarril mängitakse sõrmedega või plektriga.

Mängida sõrmedega või plektriga?

Plekter on kolmnurkne plastikust tööriist, mida kasutatakse kitarristringide kõlkumiseks. Plektriga mängides saadakse valjem ja selgem heli kui sõrmedega mängides, kuid korraga saab heli tekitada ainult ühe või kahe keelega.

Sõrmedega mängides on vastupidi: saadakse veidi vaiksem ja pehmem heli, kuid teatud juhtudel on rohkem võimalusi heli varieerimiseks.

Mängida sõrmedega või plektriga on igaühe individuaalne valik, kuigi kitarrimänguõpetajad soovitavad algajatele alustada sõrmedega õppimist.

Käte asend kitarrimängu ajal

Paremakäelised kitarristid kõlavad keeli parema käega. See käsi toimib rütmilise elemendina. Vasaku käega vajutatakse keeli. Vasakukäelistel on vastupidi: nad mängivad keeli vasaku käega ja vajutavad keeli parema käega.

Milleks kasutatakse akustilist kitarrat?

Tavaliselt kasutatakse akustilist kitarrat kõikides populaarsetes muusikastiilides, alates džässist kuni popi ja rockini. Enamus tuntud artiste kasutab oma loomingus akustilisi kitarrisid.

Akustilise kitarraga mängimise stiilid

Akkordide mängimine - üks kõige levinumaid stiile, kus heli tekitatakse akordidega, mitme noodi rühmadega korraga. Akordide rütmiline mängimine võimaldab kergesti luua meloodiat.

Nootide valimine - see on veidi keerukam mängimisstiil, kus iga noot kõlab eraldi. Mängides keerukaid noote, saab luua meloodiat. Sel viisil muutub akustiline kitarr soolokitarriks.

Akustilise või elektro-akustilise kitarraga mängimine?

Elektro-akustiline kitarr on sama mis akustiline kitarr, kuid sellel on sisseehitatud heli võimendamise süsteem, mis võimaldab teil kitarrat ühendada helitehnikaga. See on kasulik olukordades, kus akustilise kitarraga toodetud heli pole piisav. Samuti võib see olla kasulik müra keskel mängides või laval esinedes.

Valige klassikaline või akustiline kitarr?

Klassikalised kitarrid (mida nimetatakse ka Hispaania kitarrideks) näevad välja väga sarnased akustiliste kitarridega. Kuid klassikalistel kitarridel on nailonkeeltega, mitte metallkeeltega. Need kitarrid annavad heli, mis on palju pehmem ja soojem ning neid kasutatakse tavaliselt klassikalise või hispaania muusika esitamiseks. Sageli valivad klassikalised kitarrid algajad.

Valige akustiline või elektrikitarr?

Neil on heli mikrofonid, mis muudavad keelte vibratsiooni elektrisignaalideks ja need edastatakse kitarrivõimendile. Enamikul elektrikitarridel on tahvel korpus ja heli on vaiksem. Algajatele on elektrikitarriga mängimine lihtsam, kuna keeled on kergemini surutavad.

See, mida saate mängida akustilise ja elektrilise kitarraga, on üsna sarnane, kuid kui soovite mängida rokkbändis, valige elektrikitarr. Kui soovite mängida akustilises ansamblis või kodus, valige akustiline kitarr.

Filtreeri tooted