Menüü
Menüü
Filter
Tellimuse

Elektrikitarrid

Elektrikitarr Vision ST5 BK. sõrmeplaat on v..
99.00€
Lisa ostukorvi
Elektrikitarr Vision ST5 SB. sõrmeplaat on v..
99.00€
Lisa ostukorvi
Elektrikitarr Vision ST5 TBL. sõrmeplaat on ..
99.00€
Lisa ostukorvi
Elektrikitarr Vision ST5 TRD. sõrmeplaat on ..
99.00€
Lisa ostukorvi
Elektrikitarr Vision ST5 WH. sõrmeplaat on v..
99.00€
Lisa ostukorvi
Elektrikitarr ET10. kael: vaher 2 x single..
109.00€
Elektrikitarr ET11. kael: vaher 2 x single..
109.00€
Elektrikitarr ET12. kael: vaher 2 x single..
109.00€
Elektrikitarr MSA LPBK. värv: must sõrmela..
179.00€
Lisa ostukorvi
Elektrikitarr MSA LPSB. värv: sunbursti sõ..
179.00€
Lisa ostukorvi
Elektrikitarr MSA LPWH. värv: valge sõrmel..
179.00€
Lisa ostukorvi
Elektrikitarr Vision ST5 BK koos komplektiga GW25
Top valik
Elektrikitarr Vision ST5 BK koos komplektiga GW25...
179.00€
Lisa ostukorvi
Tooted 1 kuni 12, kokku 12 tootest (1 lehekülge)

Mis on elektrikitarr?

Elektrikitarr on puidust keelpill, mille keelte vibratsioonid muundatakse elektrisignaalideks. Selleks kasutatakse magnetilisi heliandureid. Need signaalid suunatakse kitarrivõimendi poole. Nii saadakse elektrikitarriga seotud heli. Väärib märkimist, et ilma kitarrivõimendita saab elektrikitarriga mängida ka nagu akustilist kitarr, kuid see jääb märkimisväärselt vaiksemaks, kuna sellel tüüpi kitarridel puudub tühikinnine kere.

Mis on erinevused elektri- ja akustiliste kitarride vahel?

Elektrikitarril on õhem ja väiksem korpus võrreldes akustilise kitarriga, mis on suurem ja tühi. Elektrikitarride keeled on õhemad ja vähem pingul kui akustilistel kitarridel. Kui akustiline kitarr võib omada ainult ühte helikõrgust, siis elektrikitarr võib omada mitmeid erinevaid heli variatsioone. Soolopartiid kõlavad elektrikitarriga oluliselt paremini.

Elektrikitarriga mängimise eelised

Helitugevuse kontroll: Elektrikitarriga saate täielikult kontrollida mängu helitugevust, mis võimaldab rohkem eksperimenteerida ja stiiliotsinguid teha.

Keha ja kael: Elektrikitarril on õhem ja mugavam korpus ning kael võrreldes akustilise kitarriga, mis teeb selle hoidmise ja mängimise mugavamaks.

Keeled: Elektrikitarril on õhukesed, pehmed ja vähem pingutatud keeled, mis lihtsustavad keerukamate tehnikate esitamist.

Efektid: Kasutades lisaks erinevaid kitarriefekte, saab elektrikitarr saavutada mitmeid erinevaid helitoone, mis sobivad mitte ainult populaarsetele muusikastiilidele, vaid ka unikaalse heli otsimiseks.

Millist heli tekitab elektrikitarr?

Kui elektrikitarr ei ole ühendatud helivõimenduse seadmega, kõlab see väga vaikselt. Kuid kitarriga ühendades võimendi, võib see muutuda väga valjuks ja väljendusrikkaks. Lihtne ja puhas elektrikitarriga heli sarnaneb akustilise kitarriga. Tuleb meeles pidada, et elektrikitarriga saab kasutada erinevaid heliefekte, mis annavad sellele mis tahes žanri tunnetuse.

Millised võivad olla elektrikitarride efektid?

Elektrikitarride efekte on mitmeid erinevaid, kõige populaarsemad neist on: moonutus, flanger, ülejuht, müratundlikus, koor, tõstuk ja teised.

Milleks kasutatakse elektrikitarriga?

Elektrikitarril on palju erinevaid kasutusviise. Need kitarrid on lahutamatu osa live-muusika ansambli esinemistest. Igal rokkanslil on vähemalt üks elektrikitarr, ning paljud pop-, džässi- või indie-muusika esitajad ei kujuta ette oma loomingut ilma selle instrumendita.

Mängimine sõrmedega või plektriga?

Tõenäoliselt ei ole üht õiget vastust. Mõned kitarristid mängivad sõrmedega, teised kasutavad plektrit. Plektriga mängides saavutatakse selgem ja tugevam heli kui sõrmedega mängides.

Mitu keelt on elektrikitarril?

Elektrikitarril on 6 metallkeelt. Keelete arv on sama mis akustilistel või klassikalistel kitarridel. Seetõttu, kui oskate mängida ühe nendest kitarridest, ei teki probleeme mängimisel teisega. Elektrikitarride häälestus on samuti sama mis akustilistel või klassikalistel kitarridel: E, A, D, G, B, E.

Filtreeri tooted