Menüü
Menüü
Filter
Tellimuse

Saksofonid

Alf Holden SS-150 sopransaksofon. korpus: me..
369.00€
Lisa ostukorvi
Alf Holden SS-200 sopransaksofon. korpus: me..
389.00€
Lisa ostukorvi
Tooted 1 kuni 2, kokku 2 tootest (1 lehekülge)

Mis on saksofon?

Saksofon on üks populaarsemaid puupuhkpille. See kuulub puupuhkpillide rühma. See võib tunduda kummaline, sest saksofonid on tavaliselt valmistatud messingist. Saksofon liigitatakse siiski puupuhkpillide hulka, sest heli tekitatakse puust keelega (nagu teistelgi puupuhkpillidel). Arvatakse, et see instrument sai nii populaarseks selle ainulaadse heli tõttu, mida peetakse endiselt üheks kõige lähedasemaks inimhäälele. Saksofoni heli võib kuulda paljudes erinevates muusikastiilides, alates klassikast kuni kaasaegse muusikani.

Mis võib olla saksofon?

Saksofone on 4 populaarset suurust. Need on sopran, alt, tenor ja bariton.

Sopranosaksofon (Bb) on kõige väiksema helitugevusega saksofon. Võrreldes tenorsaksofoniga on see terve oktaavi võrra kõrgem. See võib olla sirge või kõver. Sageli arvatakse, et sopransaksofon sobib kõige paremini algajatele, kuid selle kõrge heli ja väike suurus muudavad selle omandamise üsna keeruliseks. Sellise suurusega saksofonil on väga täis ja hele toon.

Altsaksofon (Es) on tõenäoliselt kõige populaarsem saksofon. Sellel on madalam toon kui sopransaksofonil. Altsaksofoni valivad kõige sagedamini algajad, sest see on suhteliselt väikese suuruse ja kaaluga, ei nõua pilli puhumiseks liiga suurt pingutust ja on kergemini omandatav kui sopransaksofon.

Tenorsaksofon (Bb) on suurem instrument kui sopran- ja altsaksofon. See on sageli teine kõige populaarsem valik algajatele. See on ka üks populaarsemaid saksofone jazzmuusikute seas. Sellel on madal ja sügav heli.

Baritonsaksofon (Es) on neljast pillist suurim ja madalaima helikõrgusega. Tänu oma suurusele on seda üsna raske mängida ja kaasas kanda.

Millise suurusega saksofon peaks algajatele sobima?

Algaja ei tohiks valida kõige väiksemat (sopran) ega kõige suuremat (bariton) saksofoni, sest neid on raske korralikult omandada. Kõige optimaalsem valik oleks altsaksofon.

Odav või kallis saksofon?

Viimasel ajal on vahe odavate ja kallite saksofonide vahel muutunud palju väiksemaks. Väga sageli on 300-500 eurot maksvad odavad saksofonid samal tasemel kui 800-1000 eurot maksvad instrumendid. Kõige suurem erinevus on professionaalsete instrumentide puhul. Kui olete alles algaja ja ei kavatse saksofoni professionaalselt mängida, peaks kuni 500-eurone saksofon olema teie valik. Kui plaanite mängida professionaalselt, siis peaksite vaatama kõrgetasemelise instrumendi poole.

Filtreeri tooted