Menüü
Menüü
Filter
Tellimuse

Akordion

Ostvind Arctic BK 72B/34K akordion. 34 klahv..
709.00€
Lisa ostukorvi
Ostvind Comet BK 96B/73K akordion. 37 klahvi..
839.00€
Lisa ostukorvi
Tooted 1 kuni 2, kokku 2 tootest (1 lehekülge)

Mis on akordion?

Akordion on muusikainstrument, mille heli tekitatakse õhu abil, mis liigub läbi korpuse külge ehitatud metallkeelte. Akordionil on kaks erinevat osa: meloodiaosa ja saateosa. Meloodiaosa asub tavaliselt paremal käel ja muusik saab meloodiat mängida nuppude või klahvide abil. Vasakul pool kätt asub saatelõik, mis võimaldab muusikul lisada meloodiale akorde või erilisi helisid. See ainulaadne kombinatsioon teeb akordionist ühe kõige mitmekülgsema muusikainstrumendi, mis sobib paljude muusikastiilide esitamiseks ning nii soolo- kui ka grupiettekandeks.

Millised on akordioni suurused?

Akordionid erinevad klahvide ja basside arvu poolest. See mõjutab oluliselt nende helispektrit. Klappide arv võib sõltuvalt akordioni tüübist varieeruda 25-st kuni 45-ni või rohkemgi. Tavalistel akordionitel on tavaliselt 34-41 klahvi, kuid professionaalsetel mudelitel võib olla isegi rohkem klahve, mis annab suurema helivaliku. Basside arv varieerub 12-st kuni 120-ni või isegi rohkem, kusjuures 12-bassilised akordionid on kõige lihtsamad ja kergemini mängitavad, samas kui 120-bassilistel mudelitel on rohkem võimalusi keerulisemate helikombinatsioonide mängimiseks. Muusikud saavad valida erineva klahvide ja basside arvuga akordionid sõltuvalt oma muusikalistest vajadustest, stiilist ja võimetest, et saada täpselt seda, mida nad iga muusikalise esituse hetkeks vajavad.

Kuidas kõlab akordion?

Akordionil on äärmiselt mitmekülgne heli. Selle ainulaadne kõla on tingitud selle erilisest konstruktsioonist, mis sisaldab erinevaid metallkeeli. Heli võib olla pehme ja meloodiline või võimas ja energiline, sõltuvalt sellest, kuidas muusik saab hakkama korpuse painutamisega ja kobestamisega. Oma iseloomuliku helivaliku tõttu on akordion väga populaarne paljudes muusikastiilides.

Milliseid muusikastiile saab akordionil esitada?

Akordion on mitmekülgne instrument, mida saab kasutada paljudes muusikastiilides. See sobib hästi rahvamuusikasse, tantsumuusikasse, tangosse, valssi, šansoonidesse ja isegi rokkmuusikasse. Lisaks sellele võib akordion rikastada džässi, klassikalist ja kaasaegset muusikat, andes sellele erilise nüansi ja mitmekülgse kõla. Seega, olenemata muusikastiilist, on akordion väärtuslik ja ainulaadne instrument, mis võib rikastada iga muusikapala.

Filtreeri tooted