Menüü
Menüü
Filter
Tellimuse

Flöödid

Condorwood PLR-110 plastikust blokiflööt. ba..
6.00€
Lisa ostukorvi
Alf Holden FL-150 flööt. 16 suletud auku n..
129.00€
Lisa ostukorvi
Alf Holden FL-200 flööt. 16 avatud auku ni..
139.00€
Lisa ostukorvi
Tooted 1 kuni 3, kokku 3 tootest (1 lehekülge)

Mis on flööt?

Flööt kuulub puupuhkpillide rühma, kuigi sageli on see valmistatud metallist. See tuleneb sellest, et esimesed flöödid olid puidust. Tänapäeval valmistatakse flöödid tavaliselt hõbetatud niklist, kullast või plaatinast. Flööt on väga vana klassikaline instrument, mida võib kuulda ja näha orkestrites.

Milliseid flööte saab valmistada?

Flöödid jagatakse sageli piki- ja põikflöödideks vastavalt sellele, kuidas neid mängitakse. Pikiflöödil mängitakse, kui puhutakse pilli ettepoole, samas kui põikiflöödil mängitakse, kui puhutakse küljelt sisse. Pikiflööti võib nimetada ka flöödiks või torupilliks. Koolides kasutatakse neid tavaliselt ühe esimese pillidena. Pikiflöödid võivad olla erineva augukujundusega, st need võivad olla barokk- või saksapärased. Need flöödid erinevad üksteisest väga vähe, kusjuures 10. ja 11. auk on kohati segi. Populaarsem valik on barokkflööt. Transversaalflöödid võivad olla erineva paigutusega. Võimalikud on saksa või prantsuse (boehm) tüüpi paigutused. Mõlemat tüüpi flöödid võivad olla avatud või suletud klappidega. See tähendab, et mõnel flöödil on klappidel õõnsused, mida tuleb sõrmedega katta. Algajad eelistavad tavaliselt prantsuse flööte, millel on suletud klapid.

Kuidas kõlab flööt?

Flöödil on puupuhkpillide perekonna kõrgeim toon, seega kasutatakse flööte tavaliselt meloodiate ja soolode jaoks. Kuigi flööte kasutatakse kõige sagedamini klassikalistes puhkpilliorkestrites, tähendab nende meloodiline mitmekülgsus, et neid saab kasutada paljudes erinevates muusikastiilides. Flööt on puupuhkpilliorkestri peamine juhtinstrument. Flööt on puhkpilliorkestri põhiinstrument ja on puhkpilliorkestri põhiinstrument.

Millise flöödi peaksin valima lastele?

Väikesed lapsed alustavad tavaliselt pillimängu pikivilega. Esimesed sammud tehakse koolis, muusikatundides. Kui soovite mängida põikflöödiga, kuid teie laps on veel väga noor, soovitame kõverpeaga flööti. See flööt on veidi lühem, mistõttu on lapsel lihtsam ja mugavam nuppudele ligi pääseda.

Filtreeri tooted